Tüm zamanların değişmeyen trendi STROBING makyaj, doğru ürünlerle uygulandığında sizi büyüleyici bir görünüme sokar. Yanlış ürünlerle uygulanırsa istemediğiniz sonuçlar olabilir!

Strobing, yüzünüzde doğal, nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan tekniğin adı. Bu teknikte doğal görünüm çok önemli. Işıltılardan kaçın. Amaç yüzünü simli-parlak göstermek olmadığı için, doğal parlaklık sağlayabilecek ürünler kullanmalısın.

Şimdi, nasıl yapıldığını öğrenelim!

Yokmuş gibi görünen bir ten makyajı için, cildinin iyi bir şekilde temizlenmiş ve nemlenmiş olması gerek. Çünkü bu tekniğin temeli nemli görünüm üzerine kurulu. Hatırlatmak isteriz.

Cildimizi kusursuz göstermek için ilk adım makyaj bazı. Önerimiz İsabelle Dupont Smoothing Base. Hem yağlı hemde kuru ciltler için 2 farklı formülde geliştirilmiş bu makyaj bazından cildine uygun olanı seçmekle başlayabiliriz.

Göz altındaki koyu halkaları, tendeki lekeleri ve renk eşitsizliklerini azaltmak için İsabelle Dupont Sublumiere Photo Edition Color Correctors kapatıcıları öneriyoruz. Yüzün kusurlarını düzeltmek ve kusursuz bir cilde sahip olmak için 4 farklı kapatıcı makyajın olmazsa olmazı. Kapatıcını bolca sürmek yerine doğal bir görünüm için nokta nokta uygulamalısın. 

Kusursuz ve ışıltılı bir ten için hafif yapılı İsabelle Dupont BB Krem’i öneriyoruz. Böylece gün içinde cildin kuruyup pul pul görünmeyecek veya tam tersi yağlı bir his bırakmayacak. Doğru rengi seçtikten sonra ciltle yakaladığı uyum ve verdiği sağlıklı görünüm, yokmuş gibi makyaj için ideal.

Göz makyajının en eğlenceli ve cazip kısmı, tüm kadınları bir ressama dönüştürebilen göz farları. Strobing makyaj için hem kalıcı hem de daha canlı gösterecek İsabelle Dupont Mono Eyeshadow renklerini kullanmanızı öneriyoruz. Önemli nokta ise göz makyajını ufak tutmanız. Farı kaşlarınıza yaklaştırmadan, göz kapağınıza gelecek şekilde uygulamalısın.

Strobing makyajda kirpikler en önemli ayrıntılardan biri. En doğal duran maskarayı seçmeli ve topaklanma yapmasına izin vermemelisin. Kirpikleri hem doğal hemde uzun gösteren İsabelle Dupont Smart-Lash Volume Upgrader Waterproof maskara kullanmanızı öneriyoruz.

Doğal ve kendinden kızarmış gibi yanaklar için cildinizle bütünleşerek doğal bir görünüm yaratan Isabelle Dupont Blush-On allığı yüzüne çok fazla yaymadan, yanaklarının ortasını hedef alarak uygulamalısın.  

Şimdi ise sıra geliyor altın vuruşa: Aydınlatıcı! elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine, burun köprüne İsabelle Dupont Masterstick İlluminator Glow Balm ile cildine sağlıklı aydınlık vermeni öneriyoruz. Cildinle bütünleşerek doğal bir görünüm verecektir.

Parlak dudak makyajı tekrar moda. 90'larda popüler olan ıslak görünümlü dudaklar geri döndü. Yumuşak, parlak, nemli ve dikkat çekici dudaklar istiyorsan İsabelle Dupont Metallic Pearl ruj’u kullanmanızı öneriyoruz.

 

Artık doğal makyaj yapımını öğrendin, şimdi deneme sırası sende! Tüm makyaj malzemelerini www.isabelledupont.com dan temin edebilirsin. Keyifli alış&verişler dileriz.