Zaman geçtikçe cilt bakımı konusundaki ürünlerin gücü de artıyor. Özellikle teknolojinin ve bilimin hızlanarak ilerleyişi bu güç artışını zamandan çok daha hızlı gerçekleştiriyor. Sonuçta da birbirinden çok farklı yapıdaki cilt bakım ürünleri kendilerini gösteriyor. Bu cilt bakım ürünü gruplarından ikisi de BB ve CC kremler. Peki bu kremler arasındaki farklar neler?

BB KREMLER

İlk olarak Asya'da üretilen bu ürün, "güzellik kremi" veya "leke kremi" anlamına geliyor. Cilt tonunu ve lekeleri dengelemek için kullanılıyor. Bu özel ürünün piyasaya sürülmesinden sonra birçok şirket renklendirilmiş nemlendiricileri aşamalı olarak kullanmaya başladı. Çünkü BB kremi çok daha fazla fayda içeriyor. BB krem standart fondötenden daha hafif, renkli bir nemlendiriciden daha kalındır. BB Kremler, nemlendirme, gibi bir çok net katkı da sağlıyor.

CC KREMLER

CC kremleri piyasaya sürülecek en son modeller olarak tanımlayabiliriz. "Renk düzeltici" veya "renk kontrolü" olarak da biliniyorlar. BB krem veya fondötenden daha hafiftir. Çoğu CC kremin hafif, havadar ve yumuşak bir dokusu vardır. İyi bir CC kremi, parlaklığı güçlendirmek için C vitamini gibi katkı maddeleri eklerken, cilt lekelerini ve kızarıklıkları düzeltir. CC kremi, fondötenin altında bir astar olarak iyi çalışıyor. Bunu yaparak tamamen eşit bir cilt tonu da yakalayabilirsiniz.

’Beauty Balm’’, yani güzelleştirici krem şeklinde çevirebileceğimiz BB kremler, daha çok cilt rengine uygun tonu seçip, fondötenden daha hafif formülleriyle aydınlık bir cilt görünümü vadeden ürünlerdir. Cildinin neme ihtiyaç duyduğunu hissediyor, ve pürüzsüz bir cilt görünümü istiyorsan en iyi BB kremleri kullanmanı öneririz. CC kremler, ‘’Color Corrective’’, yani renk düzenleyiciler de aynı BB krem gibi hafif bir formüle sahipler ancak yorgun, kızarık ya da cansız görünen, yağlı ve akneye meyilden şikâyetçiysen kesinlikle CC krem kullanmalısın.

BB ve CC kremini www.isabelledupont.com dan temin edebilirsin. Keyifli alış&verişler dileriz.